Ginekologia estetyczna rozwiązuje realne problemy kobiet. Czasem nawet niewielka zmiana w obrębie narządów intymnych prowadzi do radykalnych zmian życiowych moich pacjentek.
Kolejny film z cyklu „Medycyna estetyczna bez tajemnic” poświęcony jest ginekologii estetycznej. Problemy z jakimi od paru miesięcy przychodzą do mnie pacjentki zainspirowały mnie do tego, by umożliwić kobietom bezpłatne konsultacje w Triclinium w ramach akcji „Czerwiec miesiącem ginekologii estetycznej”
OBEJRZYJ FILM:
Pierwsza grupa kobiet szukających pomocy w ginekologii estetycznej to kobiety po porodach. Poród naturalny wiąże się najczęściej z nacięciem krocza i po zszyciu powstają blizny, które bywają przerośnięte, stwardniałe i bolesne – można je usunąć laserowo. Dodatkowo wejście do pochwy często zostaje nie wystarczająco ciasno i dokładnie zaszyte. Przejście dziecka przez kanał rodny powoduje zaś rozluźnienie pochwy; również z tym problemem łatwo uporać się zabiegami laserowymi, ewentualnie zabiegami nićmi. Ich atutem jest to, że są szybkie i niekłopotliwe.
Druga grupa pacjentek to kobiety, które nie akceptują wyglądu swoich części intymnych ze względu na ich budowę (asymetrie, anomalie) lub zmiany spowodowane procesem starzenia. Wiadomo, że skóra starzeje się na całym ciele, a więc także w okolicach intymnych. Można ją rewitalizować zabiegami laserowymi lub z użyciem osocza bogatopłytkowego, a objętość warg sromowych większych (zmniejszającą się z wiekiem) można przywrócić kwasem hialuronowym. Ginekologia estetyczna radzi sobie także z problemem nietrzymania moczu przy pomocy laseroterapii. Potrzebne są zaledwie dwa-trzy krótkie zabiegi, aby pozbyć się kłopotu, który jest źródłem ogromnego dyskomfortu u kobiet po pięćdziesiątym roku życia.
Zabiegi laserowe stosuje się w ginekologii estetycznej m.in. przy problemach z nietrzymaniem moczu
Z kolei asymetrie są problemem zarówno młodych, jak i starszych kobiet. Najczęściej zgłaszają się pacjentki z przerośniętymi wargami mniejszymi. Z medycznego punktu widzenia nie jest to żaden defekt, jednak u kobiet, które nie akceptują takiej swojej budowy, jest to źródło ogromnych kompleksów. Zabieg zmniejszenia warg sromowych mniejszych jest dość prosty (można je wyciąć laserowo), a potrafi całkowicie odmienić życie kobiet, szczególnie tych, które unikały kontaktów seksualnych, bo wstydziły się swojej budowy.
Pogarszający się komfort życia seksualnego jest często czynnikiem, który decyduje o tym, że kobiety szukają ratunku w ginekologii estetycznej. Trzy najczęstsze przypadki to: brak satysfakcji w trakcie współżycia z powodu nadmiernie rozciągniętej pochwy bądź jej wejścia, kompleksy związane z budową części intymnych, bolesność z powodu przerośniętych blizn. W celu poprawy satysfakcji seksualnej możemy wykonać zabieg uwypuklenia punktu G za pomocą kwasu hialuronowego albo laseroterapię, o czym wspomniałem wcześniej.
Ginekologia estetyczna staje się coraz bardziej popularna i dostępna. To dobrze, bo zapotrzebowanie jest ogromne. Kiedyś poprawianie części intymnych było traktowane jako tabu bądź fanaberia. Dziś są one postrzegane tak samo jak inne części ciała. Zabiegi i metody, z jakich korzysta ginekologia estetyczna i medycyna estetyczna są podobne. Zabiegi laserowe służą do odmładzania pochwy i zewnętrznych okolic intymnych, a także do plastyki warg sromowych mniejszych. Kwasem hialuronowym można wypełniać wargi sromowe i powiększać punkt G. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest do rewitalizacji miejsc intymnych. Lipolizę iniekcyjna można zastosować do zmniejszenia wzgórka łonowego, a coraz bardziej popularne mikronici do zwężania wejścia do pochwy (smartlifitng narządów intymnych).
Jest jeszcze jedno podobieństwo między medycyną i ginekologią estetyczną – i tu i tu rzeczy akceptowalne przez jednych, są nie do przyjęcia przez innych. Są więc kobiety, którym nie przeszkadzają przebarwienia na twarzy, a są takie, które nie potrafią zaakceptować nawet mikroprzebarwienia. To samo dotyczy zmarszczek – co dla jednych jest normą, dla innych może być tragedią. Nie inaczej w przypadku części intymnych. Jeśli jest pełna akceptacja wyglądu części intymnych (kobiety i jej partnera), zabiegi ginekologii estetycznej nie są potrzebne (o ile nie ma wskazań medycznych). Jeśli jednak nie ma akceptacji nawet dla niewielkiej asymetrii, pojawia się problem. I wówczas wkracza ginekologia estetyczna, która prostym zabiegiem potrafi poprawić komfort życia.
Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej nie należą do bolesnych (pomimo, że dotyczą wrażliwej okolicy), uciążliwych dla pacjentek, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Ale wymagają delikatności, precyzji i wyczucia. Dobrze wykonane przynoszą spodziewane efekty.
Na zakończenie wspomnę jeszcze, że lasery stosowane w ginekologii estetycznej muszą pracować w trochę innym trybie, niż w te stosowane na skórę, o czym niewiele pacjentek i lekarzy wie. Nie każdy laser stosowany w zabiegach na skórze ma takie możliwości techniczne.
Kobiety, które chciałby porozmawiać zapraszam do zapisywania się na bezpłatne konsultacje (zapisy już trwają, liczba miejsc ograniczona)
Anna | 2014/05/30
|
Ja trafiłam do kliniki z problemem nie trzymania moczu, który mi dokuczał od 14 lat,dokładnie od porodu. Miałam zrobione już trzy zabiegi laserowe i muszę powiedzieć, że jestem zachwycona wynikiem. Teraz mogę już bez przeszkód kichać, śmiać się i skakać na aerobiku,bo głównie wtedy mi to dokuczało.Zauważyłam również cudowne efekty uboczne,moje wargi sromowe mniejsze, wyraźnie się zmniejszyły, czego się nawet nie spodziewałam:-) A jeżeli chodzi o sam zabieg to jest zupełnie bezbolesny, trwa najwyżej 30 minut i po zabiegu nie ma żadnych dolegliwości. Z przyjemnością polecam wszystkim Paniom, które borykają się z podobnym problemem.
Marek Wasiluk | 2014/06/10
|
Cieszę się, że pomogło. Pozdrawiam. Marek Wasiluk
zaaaaaa | 2014/06/12
|
witam!ile kosztuje zabieg zmniejszenia warg sromowych?
Marek Wasiluk | 2014/06/25
|
Pomiędzy 2000-2500zł. Pozdrawiam. Marek Wasiluk
Jarzębina | 2014/06/29
|
“Zabieg zmniejszenia warg sromowych mniejszych jest dość prosty (można je wyciąć laserowo).” Tak Pan o tym pisze jakby chodziło o zdjęcie paznokcia. A jak wygląda reonwalescencja? Proces gojenia zapewne nie jest ani przyjemny, ani krótki. A koszt, czy nie mógłby być przystępniejszy? np.1500 zł, to i tak sporo dla przeciętnej polskiej kobiety
Marek Wasiluk | 2014/07/06
|
To naprawdę nie jest aż tak bardzo skomplikowana procedura, pomimo że wydaje się, że powinna być. Co do gojenie, to goi się bardzo dobrze, choćby dlatego, że powierzchnia rany jest niewielka, miejsce jest mocno ukrwione, co dobrze wpływa na gojenie. Jakiś dyskomfort istnieje, ale moje pacjentki mówią, że mniejszy niż się spodziewały. Po tygodniu już jest prawie wszystko wygojone. Pozdrawiam. Marek Wasiluk